25 січня 2024

Цигун. Енергетична практика для гармонії тіла і духу. Онлайн-заняття на Платформі “Sunshine At Home”

Write your awesome label here.
Зміст:
 • Хто може займатися цигун онлайн
 • Чого можна досягти, займаючись духовною практикою цигун онлайн
 • Обмеження та протипоказання до онлайн занять цигун
 • Підготовка до онлайн занять з цигун
 • Форми занять на Платформі “Sunshine At Home”
Комплекс цигун - енергетична практика, китайська система фізичних і духовних вправ, яка включає в себе рухи, дихальні вправи та концентрацію уваги, що зародилася більше 1000 років тому. Основна ідея цигун полягає в регулюванні потоку "ці" або "чі" (життєвої енергії) в організмі для забезпечення гармонії між тілом і розумом. Вправи цигун використовують рух, дихання та уявлення для сприяння цьому процесові. Курси цигун на Платформі “Sunshine At Home” - це поєднання класичних та авторських методик від сертифікованого інструктора Чжун Юань Цигун, Тайцзи-цюань. 

Хто може займатися цигун онлайн

Цигун може бути доступний для занять онлайн на нашій Платформі для різних категорій людей, а саме:
 • Початковий рівень. Наші курси з цигун підійдуть і тим, хто лише починає займатися цією практикою. Інструктор курсу надає докладні інструкції та обов’язково допомагає новачкам засвоювати рухи, дихання та інші аспекти практики.
 • Досвідчені практиканти - ті, хто вже має деякий досвід у цигун, також можуть знаходити користь у заняттях онлайн. 
 • Користувачі з обмеженими можливостями. Онлайн-заняття можуть бути корисними для тих, хто має обмежену можливість фізичної присутності через географічні, фізичні або інші обставини.
 • Ті, хто шукає альтернативу груповим заняттям. Онлайн-цигун може бути зручним варіантом для тих, хто не має можливості відвідувати фізичні класи. Це особливо актуально для тих, хто проживає в регіонах, де важко знайти локальні групи або інструкторів.
Уроки цигун на нашій Платформі не мають вікових обмежень, тому займатися можна навіть дітям, починаючи від 6 років, та до людей похилого віку. 

Чого можна досягти, займаючись духовною практикою цигун онлайн

Цигун в традиційному китайському розумінні охоплює аспекти, пов'язані з розвитком духу та психіки. Традиційно цигун спрямований не лише на фізичне та ментальне здоров'я, але й духовний розвиток. Основна ідея полягає в тому, щоб вирівняти та збалансувати енергію, покращити функцію організму і досягти гармонії між тілом та розумом. Цигун включає різні форми медитації, спрямовані на зосередження розуму та підвищення духовної усвідомленості. Медитація може включати в себе концентрацію на диханні, образі чи внутрішній енергії. Дихальна гімнастика цигун -  ключовий елемент практики, оскільки правильне дихання вважається фундаментальним для здоров'я та внутрішнього балансу в традиційній китайській медицин

Регулярні заняття цигун допоможуть:
 • стати енергійнішим, покращити сон, гармонізуватися, бути більш спокійним і стійким до стресу;
 • позбутися хвороб опорно-рухового апарату, нервової системи та аутоімунних захворювань;
 • уповільнити процес старіння, виглядати та почуватися молодшим за свої роки;
 • проводити м’яку реабілітацію після різних захворювань тощо. 
Завдяки вивченню правил принципів правильної постави та правильної ходи, рухаючись і пересуваючись відповідно до правил та принципів цигун, учасники курсу зможуть проводити профілактично-лікувальну роботу стосовно своїх станів. Тобто, можна менше часу приділяти іншим лікувальним заходам, якщо внутрішні органи є здоровими.

Ми живемо в складні часи, де знаходження сталих зовнішніх опорних точок стає дуже важким завданням. У таких умовах гімнастика цигун може допомогти учасникам знайти внутрішні психічні опори всередині нашої свідомості та особистості й сформувати їх настільки стійкими та стабільними, що вони допомагатимуть кожному учаснику групи знаходити опору всередині себе, не шукаючи її ззовні.

Іншими словами, ці практики навчають нас бути незалежними від того, що відбувається зовні, в нашому зовнішньому оточенні та світі. Ми розуміємо, що завжди зможемо знайти необхідні сили, ресурси та енергію для виконання всього, що нам потрібно на сьогодні, враховуючи наше життя, цілі та місію в цьому житті.

Обмеження та протипоказання до онлайн занять цигун

Як і з будь-якою формою фізичної активності, перед тим як розпочати заняття цигун, краще консультуватися з лікарем, особливо якщо є які-небудь медичні чи протипоказання. Якщо в людини вже є всі ознаки хвороби та вони проявлені на фізичному рівні, то в будь-якому випадку обов'язково треба звертатись до лікарів до терапевтів і стежити за своїм здоров'ям вже на фізичному рівні з урахуванням всіх можливих заходів.

Конкретними протипоказаннями до занять цигун можуть бути:
 • гострі захворювання;
 • онкологічні прояви;
 • серцеві захворювання.

Підготовка до онлайн занять з цигун

Правильна підготовка до онлайн занять із цигун забезпечить вам високу ефективність практики та стабільні результати. Ось кілька порад, які можуть бути корисними:
 • Створіть спеціальний простір для ваших занять цигун, де вам буде комфортно виконувати гімнастику та не буде зайвих відволікаючих факторів.
 • Одягніться в легкий зручний одяг, який дозволить вам вільно рухатися. Це допоможе покращити ваші заняття та забезпечити комфорт при виконанні комплексу вправ.
 • Переконайтеся, що ваше обладнання для відеозв'язку працює належним чином. Перевірте вашу підписку на наш курс, звук, вебкамеру та інші налаштування перед початком занять та не забудьте долучитися до Zoom-заняття згідно з графіком на Платформі. 
 • Якщо у вас є які-небудь медичні обмеження чи проблеми, повідомте інструктора курсу перед початком занять. Такі обставини учасників будуть враховуватися при плануванні заняття Вони можуть надати вам індивідуальні поради та адаптації.

Форми занять на Платформі “Sunshine At Home”

Особливістю роботи Платформи є те, що заняття проходять у форматі онлайн зі збереженням запису, що дозволяє повторювати матеріал самостійно крім занять згідно з графіком, або переглядати запис у разі пропуску заняття. Ви можете обрати варіант занять онлайн з інструктором та групою, або ж самостійне проходження навчального матеріалу, не долучаючись до групи. В такому разі вам будуть доступні матеріали в запису, які будуть відкриватися щотижнево в міру проходження курсу. Цигун це ваш шлях до ментального та фізичного здоров'я!

Автор статті

Колесніченко Максим Валентинович

 • Практикуючий індивідуальний сімейний та груповий терапевт.
 • Спеціалізуюся на системній сімейній терапії та фрактальній терапії.
 • Психолог, який працює з військовими.