Війна в Україні стала складним випробуванням для багатьох родин. Розлука з близькими та постійна тривога можуть стати невід'ємною частиною їхнього життя. В таких умовах Терапія роду як терапевтична робота стає важливим інструментом для допомоги сім'ям зрозуміти та подолати ці труднощі. Ця тема привертає увагу дослідників, практиків та фахівців зі сфери психології, допомагаючи знаходити шляхи спільної адаптації до руйнівних впливів воєнних дій на сімейні відносини та психічне здоров'я. У цьому контексті дослідження впливу Терапії роду на процес подолання розлуки та тривоги може розкрити цінні інсайти та рекомендації для всіх, хто стикається з подібними викликами.
Враховуючи теперішню ситуацію в країні та особисті науково-практичні дослідження, було розроблено курс для кожного українця
«Терапія роду в умовах війни».
Далі ми поговоримо про те, як саме Терапія Роду допомагає впоратися з розлукою з близькими та тривогою під час війни.
Робота в групі «Терапія роду в умовах війни» сприяє визначенню домінанти кризового стану. За час військового втручання агресора на нашу територію супровідними емоціями багатьох українців стали самотність, втрата сенсу, численних життєвих ініціатив тощо. Причиною цього часто стає відсутність члена родини, що вкрай негативно відображається на фізичному, емоційному та метальному рівнях людини. Рідним залишається лише чекати на повернення близької людини та кожного дня з надією та сподіваннями на нашу перемогу передивлятися повідомлення з марафону новин. Очікування як невідʼємна складова терпіння залежить від психічного ресурсу та від присутності й допомоги близького оточення. В таких випадках Терапія роду допомагає сконцентрувати та акумулювати ресурс підтримки, розподіляючи його на всіх рівнях психічно-емоційних потреб особистості.