Психологічне здоров'я під час війни є критично важливим аспектом, який впливає на загальне благополуччя як окремих осіб, так і суспільства в цілому. Війна приносить із собою численні стресові фактори, які можуть негативно позначитися на психологічному стані людей, особливо жінок. Згідно з проведеними дослідженнями, майже кожна третя жінка стикається з психічними розладами через війну. Йде мова про сильний стрес та тривогу. Також, у житті багатьох жінок часто зустрічається посттравматичний стресовий розлад, який був викликаний пережитими важкими подіями. Для виправлення наслідків турбулентності в житті, необхідно докласти певних зусиль.
Українці демонструють високий рівень стійкості та витривалості, що бачить весь світ. З кожним днем, незважаючи на значні втрати з нашого боку, з’являється все більше впевненості, що скоро все закінчиться нашою перемогою над ворогом. Але, не дивлячись на впевненість в майбутньому, тяжкі події накладають значний відбиток на психіку наших громадян. Людство неодноразово стикалося з війнами, але ніхто не міг подумати, що доведеться переживати такий важкий досвід у наш час і на нашій території. Необхідно не забувати про психічне здоров'я під час війни.
Психічне здоров'я жінки під час війни так само страждає: страшні події змушують переживати жахливі емоції. Стрес – це здорова реакція психіки на важкі обставини. Постійне спостереження за трагічними подіями погіршують психічний та фізичний стан навіть тих жінок, які знаходяться у безпеці. Через сильний стрес, недостатнє фінансове становище, переїзди, нестачу лікарів значно зростає ризик збою та руйнації у функціонуванні гормональної та імунної систем.
На сьогодні немає точних даних щодо впливу травм та переживань на емоційний стан жінки. Кожен випадок розглядається індивідуально. Одним достатньо змінити обстановку, або зайнятися новою діяльністю, іншим для стабілізації психіки знадобиться пройти довготривале лікування.
Багато хто ставить питання: «Як залишитися фізично здоровою під час війни?» Перш за все необхідно звернутися до спеціаліста. Психолог допоможе впоратися з тривогою, подолати стрес та покращити якість життя. Також важливу роль відіграє оточення. Близькі люди поруч можуть допомогти подолати перешкоди разом із вами, а їхня моральна підтримка швидко позбавить від суму.