26 січня 2023
Дітям про недитяче.
Як правильно донести дитині новину про смерть близької людини
Як правильно донести дитині новину про смерть близької людини
Що означає втрата та горе?
Як повідомити дитині сумну новину та пояснити їй, що таке смерть
Як дорослим переживати горе в присутності дитини
Дорослі, як і діти, переживають горе по-різному. Багато залежить від їх психоемоційного стану, стосунків, що складалися з померлою людиною. Як же дорослим переживати горе в присутності дитини, щоби не нашкодити дитячій психіці?
Якщо дорослі виявляють свій сум перед дітьми – це цілком нормально. Тим самим дорослі підкреслюють своє ставлення до померлої людини, показують своє горе, сум та смуток. Бажано пояснити дитині, що не треба приховувати своїх почуттів. Ви разом, отже, вам легше пережити горе, ніж на самоті
Як допомогти дитині пережити сумну новину?
Звичайно, буде важко, але є декілька методів, які допоможуть дитині усвідомити та пережити трагічну новину.
-
Жалоба. Саме вона дасть можливість можливість осмислити та попрощатися з померлою людиною. Важливо пояснити дитині, що, не зважаючи на те, що померла людина більше ніколи не повернеться, вона все одно залишається поруч у думках та спогадах, оскільки духовний зв’язок залишається назавжди. Дитина може намалювати картинку, прочитати вірш, або сказати щось на адресу померлої людині.
-
Розпорядок дня. Як би важко не було, слід дотримуватись звичного розпорядку дня, пам’ятати про прибирання кімнат, виконання фізичних вправ, регулярні прогулянки знайомими та любимими місцями тощо. Дуже важливо залучати дитину до різних видів активності.
-
Лагідність та турбота. Дитині в цей час потрібно багато уваги, вона не повинна замикатися в собі.
-
Якщо дитина проявляє агресію, не треба її за це карати: У такий спосіб вона намагається показати те, чого не може ще висловити словами. Варто підтримати її у цих переживаннях та заспокоїти.
-
Потрібно повідомити в навчальний або дошкільний заклад, в якому навчається дитина, щоби там вона також отримала емоційну підтримку та розуміння.
Але попри все, важливо дбати й про свій психоемоційний стан. Необхідно знаходити час для відпочинку, висипатися, якісно та повноцінно харчуватися, ходити на прогулянки. Також, бажано звернутися до кваліфікованої людини за емоційною підтримкою, або долучитися до групової терапії на Платформі «Sunshine At Home».