З початком повномасштабного вторгнення російських військ на нашу територію в Україні почало формуватися нове покоління ветеранів війни. Тисячі українців пішли захищати свою батьківщину ціною власного здоров'я та життя. Перебуваючи на передовій, вони щодня відчувають тиск на свій фізичний та ментальний стан. Саме тому питання реабілітації та психологічна допомога військовим стали критично необхідним заходом сьогодні та після завершення війни.
Мобілізація продовжується і все більше військових, проходячи ротацію, потребують допомоги психологів. На передовій вони можуть зіткнутися з різними стресовими ситуаціями, які виявляються тяжкими для їхнього психологічного здоров'я.
Допомога може передбачати психотерапію, яка дає військовослужбовцям сили впоратися з тривогою, депресією, посттравматичним стресовим розладом та іншими викликами, пов'язаними з участю у бойових діях. Основна мета цих заходів — допомогти їм подолати емоційні та психологічні труднощі, що можуть виникнути під час військової служби. Окрім консультування можуть використовуватися й інші методи, такі як соціальна підтримка, групові програми, групова та індивідуальна реабілітація.
Дуже важливо, щоби військовослужбовці мали доступ до психологічної допомоги, коли вони цього потребують. Багато хто з них може соромитися звертатися до фахівців через безпідставні побоювання негативних наслідків для своєї кар'єри. Тому необхідно створювати умови, які дозволяють їм отримувати допомогу у зручній формі та безпечній обстановці.
У таких випадках доречно спиратися на досвід інших країн, які для пом'якшення наслідків перебування на передовій вдаються до обов'язкових заходів, що мають на меті психологічну підтримку військовослужбовців.